Novitus Sento Lan E Kasa fiskalna

Cena netto: 1390 zł
Cena brutto: 1 709,70 zł

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nasza najnowsza kasę fiskalną Sento LAN E. Myli się ten, kto twierdzi, że jest to jedynie modyfikacja wcześniejszego modelu. Sento LAN E to zupełnie nowa kasa, z nową elektroniką opartą o nowoczesny procesor. Sento LAN E wykorzystuje obudowę znanej już i bardzo dobrze przyjętej przez rynek kasy Sento E, posiada wszystkie funkcje, które miała kasa Sento E, jednak jej parametry techniczne oraz nowe funkcjonalności przenoszą kasę Sento LAN E w zupełnie inny, wyższy segment rynku kas fiskalnych.

 

Typ komunikacji
Ilość

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nasza najnowsza kasę fiskalną Sento LAN E. Myli się ten, kto twierdzi, że jest to jedynie modyfikacja wcześniejszego modelu. Sento LAN E to zupełnie nowa kasa, z nową elektroniką opartą o nowoczesny procesor. Sento LAN E wykorzystuje obudowę znanej już i bardzo dobrze przyjętej przez rynek kasy Sento E, posiada wszystkie funkcje, które miała kasa Sento E, jednak jej parametry techniczne oraz nowe funkcjonalności przenoszą kasę Sento LAN E w zupełnie inny, wyższy segment rynku kas fiskalnych.

 

Sento LAN E posiada bazę towarową mogącą pomieścić aż 16.000 towarów z nazwą 40-sto znakową, co zbliża ją do poziomu kas systemowych. Można zaprogramować dodatkowo 10.000 kodów dowiązanych do istniejących towarów. Posiada bufor ON-Line mogący pomieścić aż 20.000 wpisów. Towary można przyporządkować do 100 grup towarowych (działów) a obsługę na kasie kontrolować dla 32 kasjerów z różnymi prawami dostępu. W bazie towarowej można zaprogramować 64 opakowania, które można przypisać do towarów, tworząc aż 1.000 tandemów. Nowością jest również możliwość tworzenia powiązań (kompletów) towar + towar. Kasa prowadzi kontrolę stanów magazynowych sprzedawanych towarów, posiada funkcję „sprawdzarki cen”, wykonania przeceny towarów. Do sprzedawanych towarów można dołączyć dodatkowy opis towaru z wcześniej zaprogramowanych w bazie lub podany z klawiatury podczas sprzedaży. Sento LAN E

 

Nowością w kasie jest możliwość zaprogramowania stawek VAT „z wyprzedzeniem”, podając podczas programowania datę aktywacji zaprogramowanych nowych stawek VAT.

 

Zamiast karty SD na kopię elektroniczną dla klienta w kasie Sento LAN E używamy karty uSD.

 

Kasa Sento LAN E odróżnia się od wszystkich poprzednich modeli kas Novitus kolorem wyświetlaczy. Kasa posiada czarno-białe wyświetlacze LCD graficzne, podświetlane, o rozdzielczości 132x32 piksele.

 

Najważniejszą nowością w kasie tej klasy jest złącze LAN – to złącze, dzięki któremu z kasą możne się komunikować z dowolnego miejsca na świecie, zapewniającego największą stabilność i prędkość połączenia. Standardowa karta sieciowa umożliwia podłączenie kasy do istniejącej w firmie/sklepie sieci komputerowej. Poprzez to łącze użytkownik może zaprogramować w kasie wszystkie jej bazy danych, ustawienia oraz odczytać dane o sprzedaży towarów, paragonów, działów czy kasjerów. Może również odczytać dane z pamięci fiskalnej czy też kopii elektronicznej. Złącze LAN może również służyć do komunikacji z terminalem płatniczym, systemem monitoringu, wydruków niefiskalnych itp. Podłączenie kasy do sieci komputerowej pozwala również na automatyczne wysyłanie danych z raportu dobowego na zaprogramowany w kasie adres e-mail zaraz po jego wykonaniu.

 

Funkcjonalność złącza USB typu HOST jest znacznie większa, niż np. w kasie Sento E. Tam można podłączyć jedynie czytnik kodów kreskowych na USB, natomiast w kasie Sento LAN E można pod to złącze podłączyć klawiaturę komputerową, która ułatwi programowanie bazy towarowej lub innych treści (nagłówek, kasjerów itp.) w kasie. Można również podłączyć pamięć przenośną (pendrive) i eksportować na tę pamięć bazę towarów, działy, kasjerów, konfigurację i wszystkie inne ustawienia i bazy kasy. Dane te mogą być kopią bezpieczeństwa lub posłużyć do zaprogramowania kolejnej kasy. Oprócz pendriva, dane te można eksportować (lub importować) na kartę uSD w kasie.

 

Sento LAN E Użytkownicy prowadzący sprzedaż towarów akcyzowych (papierosów, alkoholu) mogą tak oprogramować kasę, aby zapamiętywała obrót towarów oznaczonych jako „akcyzowe”. Niezależnie od zmian w bazie towarowej (usunięcie towaru, zmiana, skasowanie całej bazy) kasa pozwoli na wydrukowanie raportu sumującego sprzedaż tych towarów w dowolnym zakresie czasowym (np. za cały rok, dany miesiąc). Takie "raporty akcyzowe” są bardzo pożądane przy ubieganiu się o przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu.

 

Oprócz obsługi szuflady aktywnej, jak np. w kasach Mała/Lupo/Sento E kasa Sento LAN E może sterować standardową (pasywną) szufladą na pieniądze o napięciu otwarcia od 6 do 24 V.

 

Sento LAN E pozwala na drukowanie logo graficznego w nagłówku oraz grafiki w stopce paragonu. Użytkownik może zadecydować, czy logo graficzne ma się drukować na każdym wydruku, czy tylko na paragonach fiskalnych. Posiada FTP Menadżera umożliwiającego programowanie i raportowanie kasy poprzez zdalny serwer FTP. Kasa umożliwia drukowanie dowolnych wydruków niefiskalnych (jak w drukarkach fiskalnych) zawierających dowolny tekst, grafikę oraz kody kreskowe lub QR. Pozwala na prowadzenie rejestracji usług BUSowych, czasowych, wypożyczalni i parkingów. Wydruki niefiskalne mogą być drukowane jako oddzielne dokumenty (z nagłówkiem lub stopką), lub jako dołączone do paragonu fiskalnego (jak rozliczenie opakowań zwrotnych).

 

Parametry techniczne oraz innowacje w nowej kasie:

16.000 towarów w Sento LAN E oraz 50.000 w kasie Sento LAN E +

Nazwa towaru 40 znaków

10.000 kodów dowiązanych

20.000 bufor ON-LINE

100 grup towarowych (działów)

64 opakowania

1.000 tandemów towar + opakowanie

1.000 kompletów towar + towar

20 opisów towarów + dowolny w chwili sprzedaży

32 kasjerów

Programowanie stawek VAT z wyprzedzeniem (data aktywacji)

czarno-białe graficzne wyświetlacze LCD

Złącze LAN do współpracy z:

komputerem

terminalem EFT

monitorem wydruku

aplikacją wydruków niefiskalnych

aplikacją do odczytu pamięci fiskalnej oraz kopii elektronicznej

Obsługa serwera DHCP

Filtrowanie połączenia po adresie MAC

Wysyłanie danych z raportu dobowego na zaprogramowany e-mail, w ersji Sento LAN E + dodatkowo raport sprzedaży, ostatni raport dobowy, zawartość elektronicznej kopii

złącze USB do podłączenia:

czytnika kodów kreskowych

klawiatury komputerowej

pamięci przenośnej (pendrive)

eksport i import danych baz kasy, ustawień i konfiguracji na pendriva lub kartę µSD

raporty akcyzowe z dowolnym okresem raportowania

potwierdzenie przeglądu serwisowego zapisywane do pamięci fiskalnej

raport z pamięci fiskalnej wykonanych przeglądów serwisowych

raport odczytu pamięci fiskalnej z podziałem na stawki VAT oraz waluty

sterowanie szufladą aktywną oraz pasywną napięciem 6-24 V (W kasie Soleo LAN E + tylko szuflada pasywna)

logo graficzne w nagłówku

grafika w stopce wydruku

NIP, REGON, PESEL lub dowolne ID Nabywcy na paragonie fiskalnym. Wyświetlanie wprowadzonego NIPu na wyświetlaczu klienta w celu sprawdzenia przez klienta przed zatwierdzeniem.

dowolne wydruki niefiskalne, drukowane jako oddzielny dokument lub dołączane do paragonu

grafika, kody kreskowe i QR na wydrukach niefiskalnych

obsługa drukarki zamówień (kuchennej)

usługi busowe, czasowe, wypożyczalnia, parking, itp.

 

1503
5 Przedmioty

Opis

Zasilanie awaryjne
wbudowany akumulator 6V
Interfejsy-komunikacja
1 x LAN
Liczba towarów (PTU)
16 000
Przeznaczenie
małe
Typ drukarki
kasa fiskalna z elektroniczną kopią
Waga
1
Szerokość papieru
57 mm
Liczba kasjerów
32
Mechanizm drukujący
termiczny
Typ kasy
kasa fiskalna z elektroniczną kopią
Liczba stawek PTU
7
Baza towarowa
16 000
Klawiatura [ilość klawiszy]
19 + 14 funkcyjnych / szybkiej sprzedaży
Wymiary
299 x 100 x 212 mm
Złącza
1 x LAN, 3 x RS232, 1 x USB host, 1 x USB klient
Wyświetlacz operatora
graficzny
Wyświetlacz klienta
graficzny
długość rolki
do 60 mb
Liczba grup towarowych
100
Rabaty
Tak
Nazwa towaru
40 znaków + 3 linie po 40 znaków opisu

Zobacz także

Podobne produkty