DrayTek Vigor 2962 2x WAN, 1x slot SFP, 4x Gigabit LAN (1x 2.5GbE), 200x VPN

Cena netto: 2138.21 zł
Cena brutto: 2 630,00 zł

DrayTek Vigor 2962  to zaawansowany oraz łatwy w obsłudze router wyposażony w dwa interfejsy WAN (Gigabit Ethernet). Funkcjonalność Dual-WAN pozwala na pracę łączy w trybach: Load Balancing - umożliwiającym rozkład obciążenia pomiędzy dwoma WAN-ami lub Backup - dostarczający łącze zapasowe na wypadek awarii. Dzięki temu zaawansowanemu oraz wydajnemu routerowi użytkownicy mogą bezpiecznie zarządzać siecią w małych i dużych firmach. 

Ilość

DrayTek Vigor 2962 - 2x WAN, 1x slot SFP, 4x Gigabit LAN (1x 2.5GbE), 200x VPN, OpenVPN, 2x port USB (1x 3.0, 1x 2.0), zarządzanie pasmem

DrayTek Vigor 2962  to zaawansowany oraz łatwy w obsłudze router wyposażony w dwa interfejsy WAN (Gigabit Ethernet). Funkcjonalność Dual-WAN pozwala na pracę łączy w trybach: Load Balancing - umożliwiającym rozkład obciążenia pomiędzy dwoma WAN-ami lub Backup - dostarczający łącze zapasowe na wypadek awarii. Dzięki temu zaawansowanemu oraz wydajnemu routerowi użytkownicy mogą bezpiecznie zarządzać siecią w małych i dużych firmach. 

 

Vigor 2962 posiada 4-portowy gigabitowy switch (jeden z portów oferuje przepustowo z funkcją VLAN tagging / IEEE 802.1Q, umożliwiającą pełną, profesjonalną segmentację ruchu w sieci. Router potrafi odizolować i podłączyć do Internetu do 20 prywatnych podsieci IP z translacją NAT. Vigor 2962 oferuje nie tylko bogatą funkcjonalność, ale również zarządzanie pasmem dla aplikacji multimedialnych. Jest to przydatne narzędzie w sytuacjach, gdy w sieci są użytkownicy notorycznie pobierający olbrzymie ilości danych z programów typu P2P. 

 

Rozbudowany firewall oferuje administratorowi dynamiczne filtrowanie pakietów (SPI), filtr połączeń, filtr danych, ochrona przed atakami DoS/DDoS, filtr IM/P2P, filtr zawartości URL, filtr treści Web (funkcja wymaga licencji), blokowanie adresów MAC. Vigor 2962 to serwer/klient VPN dla połączeń typu LAN-LAN oraz serwer VPN dla połączeń typu Host-LAN. Urządzenie pozwala na stworzenie do 200 jednoczesnych tuneli VPN. Wielką zaletą są również wbudowane porty USB, dzięki którym użytkownik ma możliwość podłączenia takich urządzeń jak: pamięć przenośna oraz modem 3G/LTE.

Interfejsy

WAN:

    1 port 10/100/1000Base-T RJ-45 lub gniazdo SFP

    1 port 10/100/1000Base-T RJ-45

LAN:

    4 porty 10/100/1000Base-T RJ-45 

    1 port 2.5GbE RJ-45

USB:

    1 port USB 2.0

    1 port USB 3.0

Firewall / CSM

 

Internet dostarcza nieograniczone możliwości komunikacji oraz umożliwia dostęp do niezmierzonej ilości informacji, zarówno dorosłym jak i dzieciom. W przypadku dzieci powszechnie stosuje się kontrolę poprzez blokowanie nieodpowiednich treści jak strony internetowe zawierające treści seksualne, przemoc lub inne treści przeznaczone dla dorosłych. Wielu rodziców chce kontrolować dostęp do Internetu, na przykład umożliwiając dostęp do akceptowalnych witryn internetowych tylko w określonych porach dnia. Dla dorosłych użytkowników w domu możesz zablokować dostęp do stron, które najprawdopodobniej są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Istnieją nieskończone kombinacje filtrowania zawartości i zapory, które możesz chcieć narzucić w swoim domu. Routery DrayTek oprócz standardowych mechanizmów Firewall pozwalających na blokowanie/przepuszczanie ruchu na podstawie adresu nadawcy/odbiorcy, portu źródłowego/docelowego wspiera zaawansowane funkcje filtrujące CSM (Content Security Management). Jedną z nich jest kontrola aplikacji, która umożliwia blokowanie ruchu P2P (np. BitTorrent), aplikacji IM (np. Skype), protokołów (np. ftp, http) oraz oprogramowania odpowiedzialnego za tunelowanie (np. Tor, strumieniowanie (np. SilverLight) i zdalną kontrolę(np. TeamViewer).

  

Filtr danych - blokowanie lub przepuszczanie ruchu w/g założonych kryteriów.

Filtr IM/P2P - blokowanie ruchu P2P (np. eMule, Donkey, BitTorrent itp.), aplikacji IM (np. MSN, Skype, Gadu-Gadu itp.), protokołów (np. ftp, http) oraz oprogramowania odpowiedzialnego za tunelowanie, stumieniowanie i zdalną kontrolę.

Filtr zawartości URL - blokowanie  lub przepuszczanie  na podstawie fraz adresów URL. Możliwość stworzenia profili dla grup użytkowników.

Filtr treści Web - blokowanie lub przepuszczanie stron internetowych w/g kategorii (np. sex, czat, haking), biała/czarna lista. Możliwość stworzenia profili dla grup użytkowników. Funkcja wymaga licencji.

  

Zarządzanie pasmem  Zarządzanie pasmem to narzędzia pozwalające na kreowanie ruchu sieci lokalnej. Proces odbywa się poprzez ukrócenie łącza przez użytkowników notorycznie ściągających olbrzymie ilości danych z Internetu. Zatem można uniemożliwić wykorzystanie całego dostępnego pasma przez jednego użytkownika. Limitowanie pasma pozwala definiować maksymalną prędkość pobierania oraz wysyłania danych. Jest to szczególne ważne przy wolnych łączach, gdzie jeden użytkownik potrafi zablokować całe łącze. Limitowanie sesji NAT pozwalające zdefiniować maksymalną liczbę połączeń, które mogą zostać nawiązane przez urządzenia. Funkcja jest niezbędna w sytuacji, kiedy użytkownicy bez pozwolenia wykorzystują oprogramowanie P2P lub na komputerze jest zainstalowane złośliwe oprogramowanie. Techniki IP QoS na podstawie kombinacji zdefiniowanych adresów IP, protokołów, portów, można utworzyć klasy i każdej z nich zarezerwować dynamicznie część pasma i tym samym przyznać gwarantowany, procentowy udział w zajętości łącza. Jest to szczególnie ważne dla zapewnienia jakości usługom czasu rzeczywistego np. VoIP.

  

Bandwith Limit - (tryby: każdy, dzielony) limitowanie pasma pozwalające definiować maksymalny upload i maksymalny download.

Limit Sesion - limitowania sesji NAT pozwalające definiować maksymalną liczbę nawiązanych sesji.

 

VPN

Korzystając z systemu zwanego tunelowaniem, urządzenie na każdym końcu szyfruje i przesyła wszystkie dane przeznaczone dla strony zdalnej. Wszystkie komputery nadal działają w ich prywatnych podsieciach, które znajdują się za Firewall. Do tych komputerów nadal nie można dotrzeć ze świata zewnętrznego, z wyjątkiem tunelu VPN, który ma tylko dwa końce – jeden w biurze, a drugi w odległym biurze. Po uzyskaniu połączenia VPN użytkownicy sieci mogą nadal normalnie uzyskiwać dostęp do Internetu (surfować po Internecie) – cały ruch internetowy przebiega swobodnie poza tunelem VPN. Możesz mieć wiele tuneli VPN, każde z nich do innej zdalnej lokalizacji. Pomimo, że dane przepływają przez publiczny Internet to jest to zaszyfrowane, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne.

 

Routery Vigor wspierają dwa rodzaje połączeń:

LAN-LAN (Site-Site): tunele pomiędzy odległymi lokalizacjami realizowane przez routery np. kilkanaście oddziałów firmy połączone poprzez VPN z centralą firmy w celu zdalnego, bezpiecznego dostępu do serwerów umiejscowionych w centrali

Host-LAN (teleworker): tunele pomiędzy użytkownikami w Internecie a centralą firmy np. pracownik zdalny będący w terenie lub w domu ma dostęp do zasobów w centrali firmy

 

Routery Vigor wspierają wiele protokołów VPN: PPTP, L2TP, L2TP over IPsec, IPsec, SSL VPN.

DrayTek VPN Matcher - możliwość konfiguracji połączenia Lan-to-Lan na dwóch routerach za NATem - więcej informacji: DrayTek VPN Matcher.

 

Open VPN

Funkcjonalność obecnie dostępna jest w Vigor`ach serii: 2862, 2926, 2952, 2962 3220 od wersji firmware o oznaczeniu (3.9.0), a w Vigor 3900 od wersji (1.4.0).

Wsparcie przewidziane jest również dla mniejszych urządzeń Vigor serii: 2762, 2133 począwszy od wersji firmware (3.9.0).

 

Dynamicznie rozwijające się oprogramowanie DrayTek oferuje nową funkcjonalnść jaką jest wsparcie protokołu OpenVPN. Producent we współpracy z OpenVPN Technologies dodaje obsługę OpenVPN do routerów DrayTek. OpenVPN to stosunkowo nowy protokół VPN, który zyskuje na popularności, dodanie go do urządzeń nie tylko spowoduje to, że produkty DrayTek staną się bardziej wszechstronne, ale także użytkownicy zyskają dostęp do łatwej w użyciu i bezpiecznej alternatywy dla istniejących protokołów VPN. Nasze produkty są szczególnie popularne wśród użytkowników biznesowych, OpenVPN będzie miał zwiększoną ekspozycję w segmencie biznesowym. OpenVPN jest aplikacją typu open source, która implementuje techniki wirtualnej sieci prywatnej (VPN) do tworzenia bezpiecznych połączeń typu Host-LAN w routerach DrayTek. Jest zdolny do przechodzenia translatorów adresów sieciowych (NAT) i zapór ogniowych oraz pozwala użytkownikom na wzajemne uwierzytelnianie za pomocą certyfikatu oraz loginu i hasła.

 

USB

Możliwość podłączenia urządzeń typu:

modem 3G/4G LTE

pamięć przenośna

 

Funkcje dodatkowe:

obsługa protokołu IPv6

NAT, Multi-NAT

hosty DMZ, przekierowania portów, otwarte porty dla podsieci na cele NAT dla ruchu przychodzącego, dokonywane niezależnie dla różnych adresów publicznych

protokoły routingu: trasy statyczne, RIPv2, OSPF

obsługa dynamicznego DNS

wake on LAN (wystarczy się zalogować na router i wybrać komputer w sieci, który chcemy obudzić)

serwer DHCP i DNS Proxy

synchronizacja czasu przez Internet (klient NTP)

standard UPnP (kontrola stanu połączenia WAN, automatyczne otwieranie portów na żądanie aplikacji)

możliwość montażu w szafie rack 19'

 

Obsługa i zarządzanie:

interfejs WUI (konfigurator WWW)

bezpieczna zdalna konfiguracja i aktualizacja oprogramowania (obsługa SSL, lista dostępu wg IP, możliwość administrowania przez VPN)

rozbudowane funkcje diagnostyczne (log/alarm mailowy, tablica routingu, tablica ARP, tablica DHCP, tablica sesji NAT, kontrola połączeń VPN, Trace Route, Ping , monitor przepływu danych, wykres obciążenia WAN)

darmowy klient VPN pod Windows (ułatwia konfigurację połączeń PPPTP/IPSec/L2TP/L2TP over IPSec/SSL do routera Vigor)

serwer SysLog pod Windows - bieżące raportowanie informacji typu log (także na odległość i przez VPN)

pakiet narzędziowy Router Tools na CD, lub do pobrania z naszej strony (aktualizacja firmware, monitor SysLog dla Windows i inne).

Vigor 2962
10 Przedmioty

Zobacz także

Podobne produkty